راز بقا | razebaghaa

ماجرای جنون هنگام ماه کامل؛ آیا ارتباطی بین ماه کامل و خون‌آشام‌ها وجود دارد؟

تحقیقات جدید نشان داد مردمی که یک شب و زمانی که ماه کامل است در آزمایشگاه می‌خوابند حتی با وجودی که ماه و نور بیشتری را که تولید می‌کند، نمی‌بینند، اما باز هم میزان خواب آن‌ها ۱۵ درصد نسبت به حالت عادی افت دارد.

نظریه عجیب یک دانشمند مشهور: موجودات فضایی قبلا به زمین آمده‌اند!

ادعای اصلی در مورد فرازمینی‌ها این است که سنگ فضایی شبیه پن‌کیک با اندازه‌ای حدود زمین فوتبال که فقط ۱۱ روز در سال ۲۰۱۷ برای دانشمندان قابل مشاهده بود، یک فناوری میان‌ستاره‌ای بود که فرازمینی‌ها آن را ساخته بودند.

در فضا چه اتفاقی برای جسد انسان می‌افتد و بدن چگونه تجزیه می‌شود؟

تدفین فضانوردان در فضا چگونه خواهد بود؟رها کردن جنازه درفضا یکی از گزینه‌های تدفین است

ساخت جنین مصنوعی انسان برای اولین‌بار!

جنین‌های مصنوعی جدید البته در یک حوزه پژوهشی غیر قانون‌گذاری شده قرار می‌گیرند؛ چرا که جنین‌های کشت شده طبیعی انسان را در بریتانیا فقط می‌توان برای ۱۴ روز برای پژوهش استفاده کرد، اما مقررات فعلی در مورد جنین‌های مصنوعی انسان، قانونی وضع نکرده است.

یک رویای دور از دسترس: چرا نمی‌توانیم به سرعت نور برسیم؟

در سرعت نور، جرم اجسام بی‌نهایت می‌شود. بنابراین، حرکت دادن یک جسم با سرعت نور به انرژی بی‌نهایتی نیاز دارد، که با درک فعلی ما از فیزیک، غیرممکن است.

کشف سیاره‌ای شبیه زمین اطراف ستاره‌ای که ۱۰۰ برابر خورشید عمر می‌کند

این ستاره ریز تقریبا به اندازه مشتری و دو برابر سردتر از خورشید ما است، در عین حال روشنایی آن ۱۰۰ برابر کمتر است. طول عمر آن به این معنی است که وقتی گیتی سرد و تاریک می‌شود، این ستاره یکی از آخرین ستاره‌هایی خواهد بود که می‌درخشد.

دانشمندان در یک حرکت «غیر اخلاقی» موش نر را باردار کردند!

محققان این پروژه تصدیق کرده اند که بارداری در موش‌های نر از طریق اتصال بدن موش نر اخته شده به موش ماده صورت گرفته است.

معمای پاگنده منفور و ترسناک؛ آیا موجودی بنام یتی وجود دارد؟

چندین بار احتمال رؤیت این حیوان به میان آمده که البته همگی شایعه بوده است. داستان‌های در رابطه با یتی به مدت صد‌ها سال است دست به دست می‌شود پس تصور وجود چنین موجودی در آن کوه‌ها مطلقا دور از انتظار نیست.

کشف هیجان‌انگیز اتمسفر در سیاره‌ای اسرارآمیز که آهن را ذوب می‌کند!

این سیاره فراخورشیدی از زمان کشف آن در سال ۲۰۰۴ موضوعی هیجان‌انگیز برای اکتشاف بوده است و دانشمندان همواره از مشاهده جنبه‌های مختلفی درباره آن از جمله دوره مداری، چگالی و مهم‌تر از همه اتسمفر آن سردرگم بودند.

تصویری جدید و ترسناک از فعالیت خورشید

پس از اینکه ناسا درباره یک انفجار بزرگ از سطح خورشید هشدار داد کارشناسان انتظار دارند یک طوفان خورشیدی مستقیما به زمین برخورد کند.

رویایی که واقعی می‌شود؛ ارسال جانداران میکروسکوپی به سفر میان ستاره‌ای!

محققان دانشگاه کالیفرنیا پیشنهاد دادند که از نور به عنوان «موتور پیشران» استفاده کرد. “پروفسور لوبین”، محقق گروه فیزیک در دانشگاه کالیفرنیا گفت: «این کار قبلاً هرگز انجام نشده، یعنی اجسام میکروسکوپی را با سرعتی نزدیک به نور به حرکت در آوریم. جرم مانع بزرگی است و هرگونه ماموریت انسانی را منتفی می‌کند.»

روی کره ماه چقدر می‌توان پرید؟ | پشه‌ها می‌تواند در هوای ماه پرواز کنند؟

اگرچه می‌توان روی ماه پرش بلندی تا شش برابر زمین انجام داد، اما خوشحال باشید که نباید نگران پرش تا انتهای فضا باشید. در واقع، برای فرار از سطح ماه باید خیلی سریع – بیش از ۲ کیلومتر در ثانیه – حرکت کنید.

«استارکریت»؛ اختراع یک بتن با سیب‌زمینی و اشک انسان برای ساخت خانه در ماه و مریخ!

یک کیسه ۲۵ کیلوگرمی چیپس، نشاسته کافی برای تولید حدود نیم‌تن استارکریت را شامل خواهد شد

اگر زمین مانند سیاره زحل حلقه داشت چه می‌شد؟

سیاره‌های داخلی منظومه شمسی حلقه ندارند، اما تحت شرایط مناسب ممکن است حلقه‌های زیبایی در اطراف آن‌ها شکل بگیرد.

مغز منجمد شده انسان، دوباره زنده شد!

محققان دانشگاه فودان شانگ‌های توانستند یک ترکیب شیمیایی اختراع کنند که هنگام یخ‌زدگی از اعصاب در مقابل آسیب‌ها حفاظت کند.

۱