عمومی

فساد حیرت‌انگیز در بین پنگوئن‌ها؛ از تجاوز گروهی تا فاحشگی!

معمولا همه‌ی ما وقتی اسم «پنگوئن» میاد، یاد پرنده‌های بامزه‌ای می‌افتیم که با وجود بال‌های شل و پا‌های کوتاه شان، سینه ستبر میکنند و مانند لات‌ها راه می‌روند. این همان دیدگاه کلیشه است که ذهن افراد را در مورد پنگوئن تسخیر کرده است، اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است.

(عکس) پرنده شکاری کمیابی که در فیروزکوه دیده شد

در گشت و پایش نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست فیروزه در عرصه‌های طبیعی شهرستان فیروزه یک بهله عقاب دریایی دم سفید (با نام علمی: Haliaeetus albicilla) در آسمان فیروزه مشاهده شد.

آیا فیزیک کوانتوم می‌تواند از اسرار رفتار انسان پرده بردارد؟

رفتار انسان مانند پازلی معمایی و غیرقابل پیش‌بینی است که با نظریه احتمالات کلاسیک قابل وصف نیست. اما آیا فیزیک کوانتوم می‌تواند به حل این راز کمک کند؟

پیشرفت بزرگ در نجات کرگدن سفید شمالی از طریق لقاح مصنوعی

فقط دو کرگدن سفید شمالی در دنیا باقی مانده است. دانشمندان می‌گویند بارداری از طریق لقاح مصنوعی می‌تواند راه را برای نجات این گونه از انقراض هموار کند.

جزئیات بیشتر درباره اسکلت مرموز کشف شده در مکزیک

تحقیقات جدید نشان می‌دهد اسکلت مرموزی که زیر قصر متعلق به «ارنان کورتس» در مکزیک کشف شده است، به یک زن تعلق دارد.

(عکس) دنیا از نگاه حیوانات این شکلی است

یک سیستم دوربین و بسته نرم‌افزاری جدید، این امکان را برای محققان و فیلم‌سازان فراهم کرده تا فیلم‌هایی از دید حیوانات را ضبط و به نمایش دربیاورند.

یک کشف بسیار مهم در جنوب تهران

عضو هیات علمی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری از یافته‌های تازه متعلق به دوران پارینه سنگی در جنوب تهران خبر داد.

(عکس) مار غول‌پیکر تمساح را یک لقمه کرد

مار پیتون سنگی آفریقایی به دلیل توانایی باورنکردنی خود در خوردن حیوانات بزرگ جثه‌ای مانند کفتار و بز کوهی معروف است؛ روش خاص او در انقباض کردن و همچنین آرواره‌های منعطف این مار به او کمک می‌کند که بتواند چنین طعمه‌هایی را شکار کند. حتی گزارش‌هایی مبنی بر مصرف کامل ایمپالا توسط این پیتون‌ها گزارش شده است که توانایی باورنکردنی آن‌ها را برای مقابله با طعمه‌های مهیب نشان می‌دهد.

این سیاره عجیب بوی تخم مرغ فاسد می‌دهد!

این گاز همان چیزی است که به تخم مرغ فاسد بوی نامطبوع می‌دهد و محققان می‌گویند که اگر بر روی اورانوس فرود بیاییم، احتمالاً به دلیل این بو احساس استفراغ به ما دست بدهد. برخی دیگر این بو را شبیه به باد معده توصیف کرده‌اند، که بنظر می‌رسد هیچ انسانی برخورد جالبی با آن نخواهد داشت.

(ویدئو) روش شکار جالب توسط روباه گرسنه در برف

روباه همه چیز خوار است و از گوشت حیوانات و گیاهان استفاده می‌کند، اما زمانی که غذای کافی در دسترس نداشته باشد به سراغ سطل‌های زباله می‌رود.