حشرات

کشف ناگهانی محققان؛ قدیمی‌ترین جد عقرب و عنکبوت پیدا شد

حیوان کوچکی که نزدیک به نیم میلیارد سال پیش در دریا‌ها شنا کرده، اکنون به عنوان ابرجد عنکبوت، عقرب و خرچنگ نعل اسبی شناخته شده است.

«طلای ترسناک ایرانی»؛ کشف هیجان‌انگیز یک جانور جدید در ایران!

رتیل طلای پرشین یا ایرانی را یک دوست‌دار ایرانی محیط‌زیست به نام «مهدی گواهیان» در مناطق مرتفع کوهستانی زاگرس شمالی در استان آذربایجان غربی ایران کشف کرده است.

(ویدئو) همزیستی عجیب مورچه با درخت؛ دفاع مورچه‌ها از درخت در برابر تهاجم

مورچه اقاقیا با درخت آکاسیا همزیستی عجیبی دارد به طوری که مورچه‌ها از درخت در برابر تهاجم دفاع می‌کنند و درخت هم به عنوان پاداش به آنها شهد می‌دهد.

(تصاویر) عقرب گادیم؛ کشنده‌ترین عقرب دنیا این عقرب ایرانی است!

عقرب‌ها گروه بزرگی از بندپایان متعلق به سرده عنکبوت‌ها هستند و جزئی از خطرناک‌ترین حیوانات دنیا محسوب می‌شوند. یکی از اعضای این گروه عقرب گادیم است که در ایران شهرت دارد.

بازار‌ زیرزمینی و عجیب معامله عقرب در ایران!

پدیده‌های عجیب و غریب زیادی همچون پرورش و تجارت غیرقانونی زالو، مگس، مار، کرم و دیگر جانوران با کاربرد‌های مختلف درمانی، غذایی، تولید کود و کمپوست در کشور ظهور کرده و می‌کند، اما قاچاق و تجارت عقرب برای استفاده از سم این گونه جانوری پدیده عجیب تری است.

(ویدئو) تصویری دیدنی از نمایش دفاعی یک مانتیس برگ‌مرده!

راز بقا: این فیلم تصاویری از نمایش دفاعی یک آخوندک را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد در برابر یک تهاجم سعی می‌کند از خود محافظت کند. آخوندک یا مانتیس برگ‌مرده گونه‌ای از مانتیس است که درزمان نمایش دفاعی از برگ‌های مرده تقلید می‌کند.  

(ویدئو) عجیب‌ترین استتار حیات وحش؛ جادوی «ملخ سرخسی»!

شما درحال تماشای «ملخ سرخسی» هستیند که استتار را به سطح جدیدی ارتقا داده است. این ملخ بومی آمریکاست و بقدری عجیب و جالب با محیط استتار میکنه که از چند سانتی هم به راحتی نمیشه حشره بودنش رو تشخیص داد؟!

سمی‌ترین عنکبوت جهان؛ این حشره با نیشش ناخن انسان را سوراخ می‌کند!

هوای بارانی و مرطوب در امتداد سواحل شرقی استرالیا شرایط ایده‌آلی را برای رشد عنکبوت‌های قیفی فراهم کرده است.

عنکبوت‌های عجیب‌و‌غریب مهمانان جدیدِ بریتانیا

محققان انگلیسی این روزها یک گونه جدید دیگر از عنکبوت‌های مهمان را در این کشور ضبط کرده‌اند که شکل متفاوت و جمعیت زیادی دارند.