پرندگان

دموکراسی به سبک کلاغ‌ها؛ کلاغ‌ها برای کارهای مهم «رای‌گیری» می‌کنند!

دانشمندان می‌گویند نتایج مطالعه تازه بر این تصمیم‌گیری‌های «دموکلاغیک»، به آنان کمک می‌کند بتوانند دریابند چگونه گروه‌های بزرگی از حیوانات می‌توانند اقدامات خود را هماهنگ کنند.

پر این پرنده گران‌ترین پر جهان است؛ قیمت ۱٬۶۱۵٬۶۰۰٬۰۰۰ تومان!

پر یک پرنده منقرض‌شده نیوزیلندی در یک حراجی به قیمت ۲۸ هزار و ۴۱۷ دلار آمریکا فروخته شد و رکورد جهانی گران‌ترین پر را به نام خود ثبت کرد.

فلامینگو‌ها دوستانشان را «انتخاب» می‌کنند و با آن‌ها ارتباط طولانی و عمیق ایجاد می‌کنند!

طبق یک مطالعه جدید، این پَرصورتی‎های جذاب شبکه‌های اجتماعی پیچیده‌ای را تشکیل می‌دهند و افرادی که قرار است وقت خود را با آن‌ها بگذرانند را انتخاب می‌کنند.

(ویدئو) حمله هولناک یک عقاب به یک کودک در ایران!

در این ویدئو، لحظه دلهره آور حمله عقاب به یک دختربچه در پارک که با رسیدن به موقع یک نفر ناکام ماند را مشاهده می‌نمایید.

فلامینگوی «ناکام در عشق» در سن ۷۰ سالگی برای اولین بار تخم گذاشت!

گرترود گرچه در ۷۰ سالگی تخم گذاشته است، اما انتظار نمی‌رود این تخم بارور باشد. با این حال مارشال گفت با شناختی که از گرترود داریم می‌دانیم حس مراقبت از جوجه فلامینگو‌ها را دارد و احتمالا در نقش خاله و مادربزرگ از جوجه‌های تازه وارد محافظت خواهد کرد.

پرنده‌ها تا چه ارتفاعی می‌توانند بالا بروند؛ رکورد بالاترین ارتفاع پرواز برای کدام پرنده است؟

این گونه از کرکس‌ها، مانند بسیاری از پرندگان مشابه آفریقایی، با خطر از دست دادن زیستگاه، شکار و کاهش دسترسی به تنها منبع غذایی خود یعنی لاشه‌ها تهدید می‌شوند.

آیا کلاغ واقعا ۱۰۰ سال عمر می‌کند؟!

احتمالا شما هم تا امروز تصورتان از عمر کلاغ، یک عمر طولانی افسانه‌ای بود. اما بهتر است بدانید که ادبیات و تصورات عامه درباره عمر کلاغ اغراق زیادی کرده‌اند. پس کلاغ چندسال عمر می‌کند؟

کبوتر «لاهور»؛ پرنده‌ای شیرازی که در پاکستان پادشاهی می‌کند!

لاهور نژادی از کبوتر‌های فانتزی است که به دلیل اندازه چشمگیر و طبیعت ملایمش شناخته شده است. کفتر لاهور همراه با انواع دیگر کبوتر‌های اهلی، همگی از نوادگان کبوتر صخره‌ای هستند. در پاکستان به این کبوتر «کبوتر شاهی» نیز می‌گویند. 

(ویدئو) تولد جوجه «سیهِک»؛ این پرنده منقرض شده پس از ۳۵ سال دیده شد!

سازمان ملی پرندگان - که در پیتسبورگ آمریکا مستقر است - یک بیانیه مطبوعاتی به رسانه‌ها ارسال کرد و اعلام کرد باغ وحش استان سجویک ایالت کانزاس به یک «جوجه سیهک» ماده خوش آمد گفته است.

این حیوانات تا آخر عمر به جفت خود وفادار می‌مانند!

دانشمندان تخمین می‌زنند که کمتر از پنج درصد از ۵۰۰۰ گونه پستانداران دنیا، تک همسری دارند. این کم بودن آن را بیشتر قابل توجه می‌کند به گونه‌ای که ۹۰٪ گونه پرندگان، تک همسری اجتماعی دارند. آن‌ها تنها نیستند