حیوانات خانگی

آیا سگ‌ها معنی کلمات را می‌فهمند؟

این مطالعه‌ی جدید «نشان می‌دهد که حتی اگر سگ‌ها این را رفتاری بروز ندهند، باز هم طیف وسیعی از آن‌ها بر اساس واکنش مغزی، نام اشیا را یاد می‌گیرند»

راز «چشم‌های توله‌سگی»؛ سگ‌ها این نگاه مغموم را از کجا آورده‌اند؟

نتیجه مطالعات پیشین این بود که چشم‌های درشت و مغموم سگ در روند تکامل و اهلی‌شدن و با هدف برقراری رابطه با انسان‌ها ایجاد شده است، اما تحقیقی جدید این نظریه را رد می‌کند

کدام نژاد سگ‌ بیشترین مشکلات جسمی را دارند؟ | از خرید و نگهداری این سگ‌ها پشیمان می‌شوید!

سگ‌های «سوسیسی» مستعد ابتلا به مشکلات ستون فقرات و اعصاب‌اند.

همه چیز درباره رفتار سگ‌ها؛ چگونه به سگی که نمی‌شناسیم نزدیک شویم؟

اگر سگ به شما حمله کرد، از دست‌ها و صورت خود محافظت کنید. همچنین مراقب باشید! در صورت گاز گرفتن، سعی نکنید اندام گاز گرفته را به طور ناگهانی بکشید، زیرا این عمل باعث می‌شود که سگ محکم‌تر گاز بگیرد. در عوض، سعی کنید آهسته عمل کنید و آرام صحبت کنید تا او را آرام کنید، این آسیب را محدود می‌کند.

(تصاویر) سگ افغان؛ لجبازترین، احمق‌ترین و زیباترین سگ دنیا!

نژاد‌های مختلف سگ‌ها گا‌ها در رفتار و خلقیات و حتی شکل و شمایل نیز تفاوت‌های بسیار چشمگیری باهم دارند. سگ افغان از لحاظ تفاوت ظاهری با سایر سگ‌ها بسیار خاص است و البته نسبت هوش این سگ در برابر سایر سگ‌ها کمتر است.

چرا سگ‌ها و گربه‌ها مقعد همدیگر را بو می‌کنند؟

وقتی دو سگ با هم ملاقات می‌کنند، اغلب مستقیماً می‌روند تا از پشت سر همدیگر را بو بکشند. این موقعیت برای گربه‌ها نیز صادق است. دلیل این موضوع چیست و حیوانات مختلف از بو کردن مقعد حیوانات دیگر چه چیزی به دست می‌آورند؟

یک آزمایش ساده برای فهمیدن چپ یا راست دست بودن حیوان خانگی؛ سگ شما چپ دست است یا راست دست؟!

مطالعه جدید انجام شده بر روی حیوانات از جمله سنجاب‌ها نشان می‌دهد که یک سویه بودن یا به تعبیری راست یا چپ دست بودن رابطه معکوسی با قدرت یادگیری حیوانات دارد.

سگ‌ها صدای زنان را بیشتر دوست دارند!

در نهایت سگ‌ها با شنیدن صدا‌های اغراق‌آمیز که اغلب برای حیوانات خانگی یا نوزادان استفاده می‌کنیم، واکنش بیشتری در قشر شنوایی خود نشان دادند و این به‌ویژه زمانی که گوینده زن بود صادق بود.

علم کشف کرد؛ چرا گربه‌ها در جعبه‌ها می‌نشینند؟!

یک تحقیق علمی با همکاری دانشمند - شهروندان رفتار گربه‌‌ها در تشخیص مربع‌های توهمی را ارزیابی کرد. آیا گربه‌ها مانند انسان‌ها می‌توانند در ذهن خود نقاط یک مربع را به هم وصل کنند و آن را مانند یک مربع واقعی شناسایی کنند؟

گرگ‌ها چطور به سگ تبدیل شدند؟!

احتمالا حدود ۱۵ هزار سال و به تعبیری ۳۳ هزار سال پیش، نژاد خاصی از گرگ‌ها به خاطر ترس کمتر از انسان به او نزدیک شدند. انسان‌ها از این نزدیکی استقبال کرده و به آن‌ها غذا و پناه دادند. از آن زمان به بعد این گرگ‌ها به وفادارترین دوست آدمی یعنی سگ تبدیل شدند.
۱۲