انسان

آیا یک‌شبه پیر شدن واقعیت دارد؟

یک روز استرس می‌تواند کاری کند که فرد تغییرات ژنتیکی پنج ساله را فقط طی ۲۴ ساعت پشت سر بگذارد، اما این به آن معنا نیست که یک روز پراسترس خاص می‌تواند سال‌ها زندگی را از بین ببرد

از لحظه مردن تا 100 سال پس از مرگ چه بلایی بر سر بدن انسان می‌آید؟

پس از حدود یک سال پس از مرگ، کفن جنازه از بین می‌رود؛ مایعات اسیدی و سمومی که از جنازه دفع می‌شوند سبب پاره و تجزیه شدن پارچه می‌شوند...

(تصاویر) این ۱۳ موجود زنده در بدن انسان زندگی می‌کنند! چهره آن‎‌ها را ببینید

حتی وقتی فکر می‌کنید تنها هستید، تنها نیستید! موجودات کوچکی در بدن انسان وجود دارند که در هر ثانیه از روز در بدن شما زندگی می‌کنند.

یافته‌های یک تحقق هولناک؛ جسد انسان تا یک سال پس از مرگ حرکت می‌کند!

در این تحقیق، محققان مطمئن شدند که حیوانات نمی‌توانند به بدن دسترسی داشته و در نتیجه موقعیت آن را تغییر دهند. این تیم بیش از ۱۷ ماه از روند تجزیه بدن عکس گرفتند و دریافتند که بقایای موجود به خودی خود حرکت می‌کنند.

۱۰ اثر غیرمنتظره نئاندرتال‌ها بر سلامتی انسان امروزی؛ از دیابت تا ریزش مو

ژن‌های نئاندرتال در ایجاد آلرژی، دیابت نوع ۲، ریزش مو و حتی اعتیاد به نیکوتین در انسان امروزی نقش دارند

مرتاض‌های هندی چطور روی ذغال گداخته راه می‌روند؟

من در پنج موقعیت روی ذغال‌های داغ راه رفته ام. در چهار بار به خاطر ترس زیاد پا‌های خود را به اندازه کافی خیس کرده بودم، ولی در بار پنجم طوری از ایمنی کار اطمینان یافته بودم که پاهایم خشک بودند. زخم‌هایی که برداشتم خیلی زیاد و به شدت دردناک بودند و تا چند هفته بهبود نیافتند.

انسان‌ها اول با «مهربانی» تکامل یافتند و بعد با «هوش»!

نتایج پژوهش محققان دانشگاه یورک حاکی از آن است که انسان‌های اولیه مدت‌ها قبل از ظهور هوش، از ویژگی‌های مهربانی، همدردی و حس زیبایی برخوردار بودند.

تعداد سلول‌های بدن انسان چندتاست؟

تعداد سلول‌های بدن انسان، سوالی است که دو قرن قدمت دارد. تعدادی از محققان دانشگاه بولوگنا در ایتالیا تلاش کردند که به این سؤال پاسخ دهند.

شکل صورت ما، حاصل دعوا‌های صدهزار ساله است!

پژوهشی جدید نشان می‌دهد که میلیون‌ها سال جنگ و دعوا، چهره انسان را تغییر داده و موجب شده که آرواره‌های مردان در مقایسه با زنان، محکم‌تر شود.

چرا اجداد ما قادر به دیدن رنگ آبی نبودند؟!

دانشمندان ادعا می‌کنند نیاکان ما قادر به دیدن رنگ آبی نبودند، مطالعات این محققان نشان می‌دهد در اسناد و مدارک باستانی هیچ اشاره‌ای به رنگ آبی نشده است.