درخت و جنگل

مرگبارترین درخت جهان؛ به میوه و برگ این درخت دست نزنید!

سمی‌ترین درخت جهان برای پراکنده کردن میوه هایش باید به جزر و مد و جریان‌های آب تکیه کند.

گیاه عجیبی به نام نخل راه‌رونده؛ درختی که راه می‌رود و خود را به نقاط آفتابی می‌رساند!

درختی که می‌تواند راه برود؟ گفته می‌شود که یک «درخت رونده» وجود دارد که می‌تواند خود را به نقطه‌ای آفتابی‌تر منتقل کند. آیا این درخت واقعیت دارد؟

اسرار «مادر جنگل»؛ راز «درخت حیات» کشف شد

بائوباب‌ها از چشمگیرترین درختان زمین‌اند و ریشه عمیقی در فرهنگ‌ها و سنن بومی دارند و در زبان مالاگاسی به آن‌ها «مادر جنگل» هم گفته می‌شود.

آیا درختان آدمخوار واقعی هستند؛ این درخت‌ها چگونه گوشت انسان را می‌خورند؟!

برخی از کاوشگران درختانی را در اعماق جنگل توصیف می‌کردند که به الگوی خاصی انسان‌ها را می‌خوردند. آیا این درخت‌ها واقعی هستند؟

۴۰ برابر داغ‌تر از خورشید؛ درختان شگفت‌انگیزی که از بمب اتمی در هیروشیما جان به در بردند!

هنگامی که در آخرین روز‌های جنگ جهانی دوم یک بمب اتمی بر روی هیروشیما انداخته شد، بخش زیادی از هرگونه حیات در این شهر از بین رفت.

درختان چگونه می‌میرند؟

درختان می‌توانند به طور ناگهانی یا کاملا آهسته بمیرند. دلایل متفاوتی باعث مرگ آن‌ها می‌شود؛ از پیری گرفته تا وزیدن باد. اما یک واقعیت دوست‌داشتنی درباره‌شان وجود دارد؛ آن‌ها با اینکه می‌میرند اما در اصل نمی‌میرند!

قارچ‌های زامبیِ سریال آخرین بازمانده (The Last Of Us) واقعی هستند!

دو نوع قارچ به نامِ‌های کوردیسپس (Cordyceps) و اپیکوردیسپس (Ophicordyceps) قارچ‌های زامبی هستند که توسط بازی یا سریالِ آخرین بازمانده (The Last Of Us) معروف شدند.

قدیمی‌ترین درخت جهان «درخت پدربزرگ» است یا کاج «متوشالح»؟

سن متوشالح حدود ۴۸۰۰ تا ۵۰۰۰ سال تخمین زده شده است. این نام برگرفته از پدرسالار کتاب مقدس متوشالح است که گفته می‌شود بیش از ۹۰۰ سال زندگی کرد.

با «ماتسوتاکه» گران‌ترین قارچ جهان آشنا شوید

قارچ ماتسوتاکه (Matsutake) ژاپنی گران‌ترین قارچ دنیاست. با قیمت بالای ۵۰۰ دلار در هر پوند. این قارچ یکی از ارزشمندترین مواد غذایی ژاپنی به حساب می‌آید.

کشف عجیب یک جنگل باستانی در دروازه جهنم!

محققان به تازگی دریافته‌اند با بزرگتر شدن این گودال، لایه‌هایی از زمین آشکار می‌شوند که می‌توانند اطلاعاتی ۲۰۰ هزار ساله از شرایط اقلیمی زمین را آَکار کنند.
۱۲