پستانداران

«خوکفند»؛ آیا این حیوان اسرارآمیز محصول جفت‌گیری خوک و گوسفند است؟!

گوسفند و خوک گاهی اوقات جفت می‌شوند. در واقع، حتی آکدی‌های باستان می‌دانستند که خوک‌ها و گوسفندان گاهی اوقات جفت‌گیری می‌کنند و این یک اتفاق رایج در مزارع آن زمان بوده است. متن‌کاوی روزنامه‌های قدیمی نیز نشان می‌دهد که هیبرید‌ها نیز اتفاق می‌افتند.

رازی که دانشمندان فاش کردند؛ میمون‌ها هنگام استراحت به چه فکر می‌کنند؟

این پژوهش‌ها باعث شد دانشمندان تا متوجه شوند که هوش این جانوران از برخی اجداد بشر بیشتر است. ولی آیا «شبکه معمولی» مغز انسان‌وارانی جز انسان نیز به اندازه مغز انسان کارآیی دارد؟

داستانی عیجب از احترام و انتقام در فیل‌ها؛ قصاص بعد از یک هفته!

زمانی که لارنس آنتونی، حافظ محیط زیست در سال ۲۰۱۲ درگذشت، گله‌ای از فیل‌ها ۱۲ ساعت سفر کردند تا خود را به خانه او برسانند و به جسدش ادای احترام کنند.

(ویدئو) تولد گورخر ایرانی در پارک ملی کویر سمنان

گورایرانی یکی از چهار زیرگونه الاغ وحشی آسیایی، گونه ای که نزدیک ترین شباهت را به اسب دارد، بومی کویر ایران است.

سگ چرخان؛ حیوان منقرض شده‌ای که انرژی تمام آشپزخانه‌های بریتانیا را تامین می‌کرد!

این سگ‌های آشپزخانه حیوانات خانگی معمولی نبودند، بلکه هدف خاصی داشتند. آن‌ها چرخی را می‌چرخاندند تا به صاحبان‌شان در پختن گوشت کمک کنند.

گوسفند «مهربانِ» ایرانی؛ گوسفندی همدانی که انگلیسی‌ها عاشقش شدند!

گوسفند مهربان یک نژاد گوسفند ایرانی است که به دلیل وزن بالا و درصد افزایش زیاد وزن از بدو تولد تا سنین بلوغ طرفداران پروپاقرصی در بین دامداران و کشاورزان دارد.

زورس؛ حیوان عقیم و شگفت‌انگیزی که حاصل جفت‌گیری اجباری گورخر و اسب است!

زورس‌ها امروزه برای سوارکاری، به عنوان حیوانات کار و به عنوان جاذبه در باغ وحش‌ها و موسسات حیوانات در سراسر جهان پرورش داده می‌شوند و نگهداری می‌شوند.

تصاویر زیبا از پلنگ ایرانی در پارک ملی صیدوا

این تصاویر خارق العاده و بسیار زیبا از تنوع زیستی پارک ملی صیدوا در خرداد ماه سال جاری با دوربین تله‌ای که توسط محیط‌بانان و همیاران محیط زیست در منطقه سوته کار گذاشته، تهیه شده است.

گوسفند «بلخی»؛ گوسفندی افغانستانی که مثل ورزشکارها بدنی عضلانی دارد و در گرما می‌میرد!

گوسفند بلخی از نژاد گوسفندان اهلی است که منشا آن افغانستان و شمال غرب پاکستان است. این نژاد از نژاد گوسفندهای چاق دم است که عمدتاً برای تولید گوشت پرورش داده می‌شود، اما برای تولید پشم نیز خوب است.

منظره‌ای تکان‌دهنده؛ شامپانزه‌ای که ۳ ماه است نوزاد مرده خود را رها نمی‌کند!

شامپانزه‌ها یکی از معدود حیواناتی هستند که تصور می‌شود درک درستی از مرگ و میر دارند. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که شامپانزه‌ها به مرگ اعضای گروه واکنش نشان داده و رفتاری از خود بروز می‌دهند که یادآور عزاداری است.