کد خبر: ۴۸۱
26 اسفند 1402
14:29

خرس گریزلی زنی را از چادر مسافرتی بیرون کشید و خورد!

خرس گریزلی زنی را از چادر مسافرتی بیرون کشید و خورد!
مقامات حیات وحش ایالت مونتانا آمریکا اعلام کردند که یک خرس خاکستری (گریزلی)، نیمه شب سه‌شنبه، زنی را از چادر مسافرتی در یک شهر کوچک در این ایالت بیرون کشید و کشت.

راز بقا: مقامات حیات وحش ایالت مونتانا آمریکا اعلام کردند که یک خرس خاکستری (گریزلی)، نیمه شب سه‌شنبه، زنی را از چادر مسافرتی در یک شهر کوچک در این ایالت بیرون کشید و خورد.

لیا دیویس لوکان، ۶۵ ساله از شهر چیکوی کالیفرنیا در حال سفر با دوچرخه بود که روز سه‌شنبه در شهر اوواندو در غرب مونتانا کشته شد.

مقامات گفتند که لوکان در بازدید دوم خرس از محلی که وی و دو همسفر دوچرخه‌سوارش اردو زده بودند کشته شد.

آن‌ها تصریح کردند که خرس گریزلی ۱۸۱ کیلوگرمی ابتدا حدود ساعت سه صبح این سه نفر را از خواب بیدار کرد. سپس آن‌ها غذا‌های خود را از چادر بیرون گذاشتند و بار دیگر خوابیدند.

گاوین روزلز، کلانتر شهرستان پاول گفت که حدود ساعت ۴:۱۵ صبح دو نفر از این افراد پس از سر و صدای ناشی از حمله خرس بیدار شدند و با کلانتری تماس گرفتند. آن‌ها سپس اسپری خرس خود را خالی کردند که باعث فرار حیوان شد، اما پیش آن خرس، همسفر آن‌ها را کشته بود. 

همچنین گفته می‌شود که این خرس همان شب وارد یک مرغداری در شهر شده و چندین مرغ را کشته و خورده است.

مقامات حیات وحش روز چهارشنبه با هلی‌کوپتر منطقه را کاوش کردند، اما اثری از خرس خاکستری پیدا نکردند.

رندی آرنولدی ناظر منطقه‌ای سازمان حیات‌وحش و پارک‌ها گفت: «در این مرحله بهترین شانس ما برای گرفتن خرس استفاده از تله‌های مخصوص است که در نزدیکی مرغداری کار گذاشته شود.»

گرگ لمون، سخنگوی سازمان حیات وحش و پارک‌ها گفت که اگر خرس پیدا شود کشته خواهد شد چراکه تهدیدی برای امنیت منطقه است.

ماری فلاورز، دوست مقتول اهل چیکو گفت: «لوکان پرستاری بود که در بیمارستانی در چیکو کار می‌کرد و ماه‌ها منتظر سفر با دوچرخه به ایالت مونتانا بود.»

وی تصریح کرد که لوکان سفر‌های قبلی خود را با دوچرخه انجام داده بود و در این سفر خواهر و یکی از دوستانش او را همراهی می‌کردند.

وی اضافه کرد: «او عاشق این نوع ماجراجویی‌ها بود. زنی ۶۰ ساله که اشتیاق زیادی به زندگی داشت و غیرعادی نبود.»

در شمال اواندو شهری که این اتفاق در آن رخ داد، جنگل و کوه‌هایی قرار دارند که از جمله آن‌ها پارک ملی یخچال‌های طبیعی است که تا کانادا امتداد پیدا می‌کند و حدود هزار خرس خاکستری در این منطقه زندگی می‌کنند.

حملات مرگبار در منطقه نادر است و طبق آمار در ۲۰ سال گذشته سه مورد ثبت شده است.

برچسب ها :
خرس
ارسال نظر