کد خبر: ۱۱۴
07 بهمن 1402
16:55

فساد حیرت‌انگیز در بین پنگوئن‌ها؛ از تجاوز گروهی تا فاحشگی!

فساد حیرت‌انگیز در بین پنگوئن‌ها؛ از تجاوز گروهی تا فاحشگی!
معمولا همه‌ی ما وقتی اسم «پنگوئن» میاد، یاد پرنده‌های بامزه‌ای می‌افتیم که با وجود بال‌های شل و پا‌های کوتاه شان، سینه ستبر میکنند و مانند لات‌ها راه می‌روند. این همان دیدگاه کلیشه است که ذهن افراد را در مورد پنگوئن تسخیر کرده است، اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است.

راز بقا: معمولا همه‌ی ما وقتی اسم «پنگوئن» میاد، یاد پرنده‌های بامزه‌ای می‌افتیم که با وجود بال‌های شل و پا‌های کوتاه شان، سینه ستبر میکنند و مانند لات‌ها راه می‌روند. این همان دیدگاه کلیشه است که ذهن افراد را در مورد پنگون تسخیر کرده است، اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است. 

به گزارش راز بقا؛ اما زندگی پنگوئن‌ها یک سویه‌ی دیگر نیز دارد، سویه بسیار بسیار ترسناک، به حدی که تا سال‌ها تحقیقات در مورد این حیوان عجیب قابلیت انتشار به صورت عمومی نداشت و اخیرا این تحقیقات در وبسایت‌های مشهور از جمله بی بی سی، منتشر شده‌اند. 

مشاهداتی از سال ۱۹۱۰ در مورد پنگوئن‌ها انجام شده که نظر افراد را راجع به این شیاطین بال‌دار عوض می‌کند. صد سال پیش، «جرج لویک» زیست‌شناس، جراح و افسر پزشک، اولین کسی بود که مجذوب رفتار عجیب پنگوئن‌ها شد و یک فصل کامل تولید مثل را در قطب جنوب کنار پنگوئن‌ها گذراند و زندگی آن‌ها را از نزدیک مشاهده کرد. در یک کلام... این زیست‌شناس فاجعه را به چشم خود دید!

«لویک» چیز‌هایی در مورد «پنگوئن‌های آدلی» ثبت کرد که به دلیل حساسیت‌زا بودن آن‌ها را به زبان یونانی نوشت تا فقط افراد باسواد به دور از هر گونه تعصب بتوانند این مشاهدات را بخوانند تا وحشتی که محقق از بررسی این رفتار تجربه کرد را درک کنند ... این اسناد به دلیل مباحث اخلاقی تا همین اواخر مخفی بودند و اخیرا در موزه تاریخ طبیعی Tring انگلستان و مجله‌ی Polar Record منتشر شد.

پنگوئن‌ها؛

«پنگوئن‌های آدلی» مجرد بدون جفت با هر پنگوئنی که ببینند و از آن خوششان بیاید جفت‌گیری می‌کنند و نیازی نمی‌بینند که با او لانه و خانه بسازند و خانواده تشکیل بدهند. از دید این زیست‌شناس همجنسگرایی بین پنگوئن‌ها کاملا رایج و بی‌اهمیت است. اما داستان از جایی عجیب می‌شودکه نر‌ها باند تجاوز گروهی تشکیل می‌دهند و ساکنان منطقه را آزار می‌دهند. این پنگوئن‌ها حتی از آزار جنسی و فیزیکی جوجه پنگوئن‌ها نمی‌گذرند و اگر زمانی جوجه‌ای ببینند که والدینی سهل انگار دارد به سراغش خواهند رفت و معمولا هم جوجه را می‌کشند یا آن قدر به جوجه آسیب میزنند که در چند روز آینده جان خودش را از دست می‌دهد. 

طبق گزارش افسر پزشک این تجاوز شامل حال پنگوئن‌های ماده هم می‌شود حتی اگر ماده خودش جفت داشته باشد اهمیت ندارد و معمولا خشونتی که اعمال می‌شود باعث مرگ ماده می‌شود. نکته اینجاست که ماده اگر خوش شانس باشد، نر یا جفتش به کمکش می‌رود و دوتایی جلوی باند تجاوز پنگوئن‌ها می‌ایستند در غیر اینصورت گرفتار باند می‌شود که در نهایت یا زخمی می‌شود و آسیب شدید می‌بیند یا به خاطر تجاوز باند کشته می‌شود. 

فساد حیرت انگیز جامعه‌ی پنگوئن‌ها فقط به این موارد ختم نمی‌شود. بروز رفتار‌های نکروفیلی آن هم در پنگوئن‌ها آخرین چیزی هست که ممکن است به ذهن هر کسی خطور کند. پنگوئن‌های آدلی اگر جسد یک پنگوئن پیدا کنند از جفت‌گیری با او دریغ نمی‌کنند و حتی با پنگوئن‌هایی که سال‌ها پیش مرده‌اند و چند تکه استخوان از آن‌ها باقی مانده باشد نیز جفت‌گیری می‌کنند؟!

اما چیزی که دکتر «فیونا هانتر» محقق بخش جانورشناسی در دانشگاه کمبریج که پنج سال را صرف مشاهده‌ی پنگوئن‌ها کرد، مستند کرد از همه عجیب‌تر بود و آن، فاحشگی بین پنگوئن‌هاست. فاحشگی از قدیم در جوامع بشری رواج داشته است، ولی هیچکس چنین چیزی را در حیوانات مشاهده نکرده است. 

در جامعه‌ی پنگوئن‌های آدلی، یه سری فاحشه هستند که با هر پنگوئن نری به صورت موقت، جفت‌گیری می‌کنند. بین پنگوئن‌ها هدیه دادن سنگ برای ابراز محبت و جفتگیری از طرف نر‌ها به ماده‌ها کاملا رایج است؛ به این صورت که نر‌ها به ماده‌ها سنگ می‌دهند که با آن‌ها آشیانه بسازند و خانواده تشکیل دهند. 

قضیه اینجا جالب می‌شود؛ اگر پنگوئن نر قصد کند با یک ماده‌ی فاحشه آشیانه بسازد و خانواده تشکیل دهد، ماده سنگ را می‌گیرد یک رفتار مفصل و پررنگ جفت‌گیری از خودش نشان می‌دهد که نر را دلخوش کند و بعد در فرصت مناسب با سنگ‌هایی که در منقارش می‌گیرد فرار می‌کند. 

فاحشه‌ها ممکن است خودشان جفت هم داشته باشند، ولی برای نری که جفتش است اهمیتی ندارد که ماده چیکار می‌کند و با نر‌های دیگر سنگ رد و بدل می‌کند. نر فقط این موضوع را می‌بیند که ماده سنگ به آشیانه می‌آورد و سنگ برای لانه سازی پنگوئن‌ها و دور نگه داشتن تخم‌ها از یخ‌زدگی قطب کاملا حیاتی است. نکته جالب ماجرا این است که فاحشه‌ها ترجیح می‌دهند با نر‌های مجرد کار کنند، چون اگه پنگوئن نر، خودش جفت داشته باشد این ماده به شدت ماده‌ی فاحشه را مورد خشونت قرار می‌دهد. 

منبع: اکانت توئیتری Hirkan

برچسب ها :
راز بقا پنگوئن
خواندنی‌ها
ارسال نظر
نظرات بینندگان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۲
0
0
من موندم این مزخرفات رو چرا تیتر خبری میکنید
یه ذره شعور هم خوبه
مگه حیوان عقل داره که شما برچسب فساد یا خیانت و... بهش میزنید
یه مشت احمق چند سال میرند رو حیوان مطالعه میکنند شما هم واسه پول منتشر میکنید
علم و کیهان