کد خبر: ۱۳۲۲
25 خرداد 1403
17:28

تولد این بوفالو سفید سرخپوستان آمریکا را شوکه کرد؛ زن زیبا ظهور خواهد کرد!

تولد این بوفالو سفید سرخپوستان آمریکا را شوکه کرد؛ زن زیبا ظهور خواهد کرد!
در افسانه قوم لاکوتا آمده که در آن دوران سخت یک زن زیبا پدیدار شد و به مردم هدیه و یک فلوت مقدس داد. آن زن به اهالی قوم لاکوتا گفت که او باز خواهد گشت و به دنیای دچار بحران شده هارمونی و توازن خواهد بخشید

راز بقا: پس از آن که عکس یک بوفالو سفید در پارک ملی حفاظت شده یلواستون منتشر شد، موجی از هیجان میان قبایل مختلف بومیان آمریکا شکل گرفت چرا که در باور‌ها و آیین آن‌ها بوفالوی سفید «بشارت دهنده یک تحول بزرگ در آینده نزدیک» است.

به گزارش راز بقا؛ عکس گرفته شده از این بوفالو سفید او را در محدوده دره لامار که بخشی از مجموعه پارک‌های ملی و حفاظت شده یلواستون است نشان می‌دهد و بنابر اسناد موجود معاصر، این گوساله در میان آخرین گله بازمانده بوفالو‌های وحشی آمریکا متولد شده است.

در چند دهه اخیر بوفالو‌های سفید دیگری هم در این مناطق متولد شده بودند، اما آن‌ها همگی در میان گله‌های بوفالو محلی و احشام مزارع این منطقه متولد شده بودند نه در حیات‌وحش و متعلق به آخرین بوفالو‌های وحشی باقی مانده در آمریکا. تفاوت میان این دو در آن است که ژن گله‌های بوفالو متعلق به مزرعه‌داران با ژن گونه‌های دیگر گاو‌های مزارع آمریکا ترکیب شده است و همین مساله، متولد شدن یک بوفالو سفید بسیار نادر در میان گله وحشی و دست نخورده بوفالوهای‌آمریکا را بسیار مهمتر و به لحاظ مذهبی و آیینی برای بومیان بسیار پرارزش کرده است.

بوفالوسفید نمادی از ظهور زن زیبای ناجی قوم

تولد بوفالو سفید در میان بسیاری از اقوام بومی آمریکا که در محدوده سرزمین‌های موسوم به دشت بزرگ (the Great Plains) در آمریکای شمالی زندگی می‌کنند یک رویداد مقدس است.

در افسانه‌های قوم لاکوتا این رویداد به قحطی حدود دو هزار سال پیش باز می‌گردد. در آن زمان تعداد بوفالو‌ها (که منبع اصلی تغذیه قوم لاکوتا بود) بسیار کم شده بود و به ندرت مشاهده می‌شد.

در افسانه قوم لاکوتا آمده که در آن دوران سخت یک زن زیبا پدیدار شد و به مردم هدیه و یک فلوت مقدس داد. آن زن به اهالی قوم لاکوتا گفت که او باز خواهد گشت و به دنیای دچار بحران شده هارمونی و توازن خواهد بخشید. سپس آن زن روی زمین چهار بار در حالی که رنگ عوض می‌کرد چرخید و در نهایت به یک گوساله بوفالو سفید بدل شد.

در افسانه لاکوتا آمده که پس از ناپدید شدن این زن بوفالو‌ها به این سرزمین بازگشتند و از آن زمان بوفالو‌های سفید به نمادی از اجابت دعا‌های مردم لاکوتا بدل شده و از نزدیک بودن یک تحول بزرگ بشارت می‌دهند.

زنی که به شکل بوفالو سفید در آمد در الهیات بومیان آمریکا همچون یک پیامبر - مانند عیسی در مسیحیت - شناخته می‌شود و در آیین‌ها و هنر اقوام سو، چروکی، کمانچی و ناواهو، بسیار برجسته است.

برچسب ها :
بوفالو
خواندنی‌ها
ارسال نظر
علم و کیهان