کد خبر: ۶۸
02 بهمن 1402
22:05

(عکس) یک موجود دریایی جدید کشف شد

(عکس) یک موجود دریایی جدید کشف شد
در دنیای وسیع و اسرارآمیز زیست شناسی دریایی، کشف گونه جدیدی از سخت‌پوستان، در‌هایی را برای درک بیشتر آنچه در اقیانوس‌های سیاره ما می‌گذرد بر روی ما باز کرده‌است.

راز بقا: تیمی از زیست‌شناسان دریایی بین‌المللی، گونه جدیدی از ایزوپود، نوعی سخت پوست، را در آب‌های عمیق باهاما شناسایی کرده‌اند؛ این یافته از گونه جدید، که «Booralana nickorum» نام گرفته‌است، تاکید می‌کند که ما هنوز تا چه اندازه با حیات اقیانوسی بیگانه هستیم. این کشف درک ما را از نقش اصلی این موجودات در اکوسیستم اعماق دریا و سهم آن‌ها در تنوع زیستی کلی اقیانوس‌ها بیشتر می‌کند.

ایزوپود

ایزوپود‌ها که اغلب فقط چند سانتی متر طول دارند، گروه متنوعی از سخت پوستان هستند که در تمام اکوسیستم‌های اصلی روی زمین یافت می‌شوند. با قدمت بیش از ۳۰۰ میلیون سال، آن‌ها با محیط‌های مختلف سازگار شده‌اند. در زیستگاه‌های اعماق دریا، آن‌ها در درجه اول به عنوان رفتگر عمل می‌کنند و نقش مهمی در بازیافت ایفا می‌کنند. برخی از ایزوپود‌ها می‌توانند سال‌ها بدون غذا زنده بمانند.

دکتر شیپلی رهبر این تیم تحقیقاتی در واکنش به این کشف گفت: «این کار تنوع پنهان این گونه‌ها را آشکار می‌کند و نشان می‌دهد که ما چقدر با اکوسیستم‌های اعماق دریا بیگانه هستیم. این آب‌ها ممکن است گنجینه پنهانی از تنوع زیستی ناشناخته را در خود جای داده باشند.»

 

منبع: خبر آنلاین

برچسب ها :
دنیای حیوانات
ارسال نظر
علم و کیهان