کد خبر: ۱۰۲۰
23 ارديبهشت 1403
10:35

(تصاویر) بهترین و ارزشمندترین نژادهای اسب در جهان

(تصاویر) بهترین و ارزشمندترین نژادهای اسب در جهان
بیش از ۳۵۰ نژاد اسب وجود دارد، اما تعداد کمی از آن‌ها به عنوان محبوب‌ترین نژاد‌ها شناخته می‌شوند. پنج نژاد خاص و پنج دسته کلی اسب قلب دوستداران اسب را در همه جا تسخیر می‌کنند.

راز بقا: از کار و مسابقه گرفته تا سوارکاری، هر اسبی ویژگی‌های خاص خود را دارد. این اسب‌ها معمولاً دارای توانایی‌های همه کاره و رفتار خوب هستند. می‌توان از آن‌ها برای سوارکاری و مسابقه لذت برد. اسب‌ها نیز مانند دیگر جانداران نژاد‌های متفاوتی دارند که هر یک محبوبیت خاص خود را دارد.

دو اسب سفید در کنار هم

اسب کوارتر آمریکایی

اسب کوارتر آمریکایی که توسط مبتدیان و سوارکاران حرفه‌ای در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است، به دلیل چابکی، مطیع بودن، و ورزشکاری مشهور است. این اسب که در اصل در طول دهه ۱۶۰۰ از نژاد‌های اصیل انگلیسی و اسپانیایی که با نژاد‌های محلی مانند اسب چیکاساو بومی آمریکایی تلاقی یافته بودند، پرورش یافت و دارای بزرگترین ثبت نژاد در جهان است. این اسب‌ها ستاره‌های درخشانی در راه‌ها و در رینگ نمایش هستند.

اسب عرب سفید رنگ

اسب عرب

اسب عرب دارای قدیمی‌ترین ثبت نژاد اسب در جهان است که قدمت آن به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد. در واقع، میتوان گفت هر نژاد اسب سبک، از جمله آپالوساس، مورگان و اندلس در نهایت از نژاد عرب به وجود آمده اند. این اسب می‌تواند یک نژاد نسبتاً با انرژی باشد، بنابراین همه مبتدیان نمی‌توانند با آن سوارکاری کنند. اما به طور کلی به عنوان یک اسب دوست داشتنی و وفادار نیز از آن یاد می‌شود.

اسب سیاه مسابقه ای با سوارکار

اسب تروبرد

اسب‌های تروبرد محبوب‌ترین اسب‌های مسابقه‌ای در آمریکای شمالی هستند. این نژاد یک اسب «خون گرم» در نظر گرفته می‌شود، به این معنی که به دلیل چابکی، سرعت و روحیه خود شناخته شده است. این یک اسب چند منظوره خوب است که اغلب علاوه بر مسابقه سوارکاری در سایر مسابقات سوارکاری مانند درساژ و پرش فعالیت می‌کند.

اسب

اسب آپالوسا

آپالوسا رنگارنگ خالدار در اصل برای شکار و نبرد توسط بومیان آمریکایی Nez Perce ساخته شد. اعتقاد بر این است که این اسب از نوادگان اسب‌های وحشی است که با اسب‌های اصیل آمریکایی و اسب عربی مخلوط شده است. این اسب مقاوم و همه کاره برای گله داری، سوارکاری در مسافت‌های طولانی و ... استفاده می‌شود.

اسب سیاه تنومند در برف

اسب مورگان

قدرت و ظرافت مورگان آن را به یک نژاد اسب محبوب تبدیل کرده است. به عنوان نژاد رسمی اسب ورمونت، ماهیچه مورگان برای پاکسازی و شخم زدن مزارع نیوانگلند در دوران استعمار استفاده می‌شد. امروزه این اسب یک اسب سواری محبوب است. از مسیر‌های ناهموار عبور کرده و در رینگ نمایش باوقار است.

منبع: خبرآنلاین

برچسب ها :
اسب
خواندنی‌ها
ارسال نظر
علم و کیهان