کد خبر: ۱۳۹۲
04 تير 1403
17:05

وزن مورچه‌های زمین چقدر است؟

وزن مورچه‌های زمین چقدر است؟
بیش از ۱۵ هزار و ۷۰۰ گونه و زیرگونه مورچه تاکنون شناسایی و نامی برای آن‌ها انتخاب شده است، اما بسیاری از گونه‌های دیگر هنوز توسط دانشمندان نامگذاری نشده‌اند.

راز بقا: نتایج تحقیقات اخیر که به تازگی انتشار یافته، یک جواب تقریبی برای این پرسش یافته است. بر این اساس به‌صورت تقریبی می‌توانیم برآورد کنیم که کره زمین حدود ۲۰ کوادریلیون (برابر با عدد ۲۰ و ۱۵ صفر در جلوی آن) مورچه را در خود جای داده است!

به گزارش راز بقا؛ محققان می‌گویند اگر وزن تمام مورچه‌های موجود روی کره زمین را محاسبه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که وزن آن‌ها از وزن همه انسان‌های ساکن کره خاکی بیشتر است.

پروفسور «ادوارد ویلسون» از دانشگاه هاروارد آمریکا برای نخستین بار این تئوری را مطرح کرد و پس از آن «برت هالدابلر» با انجام بررسی‌های علمی و ثابت کردن این مسئله در مورد آن توضیح داد.

وزن مورچه‌های زمین چقدر است؟

پروفسور ویلسون در این خصوص گفت: «بررسی‌های دقیق زیست شناسان نشان داده است در مجموع ۱۰ هزار تریلیون مورچه روی کره زمین زندگی می‌کنند. میانگین وزن یک مورچه کارگر بین یک تا پنج [میلی]گرم محاسبه می‌شود که این رقم براساس گونه‌های مختلف مورچه‌ها تغییر می‌کند. با این توضیح اگر وزن همه مورچه‌های روی زمین را باهم محاسبه کنیم از وزن همه انسان‌های ساکن کره خاکی بیشتر خواهد شد».

پروفسور ویلسون و همکارانش تحقیقات خود را براساس این فرضیه پیش بردند که میانگین وزن هر انسان یک میلیون بار از میانگین وزن هر مورچه بیشتر است.

در سراسر جهان حدود ۱۳ هزار گونه مورچه شناسایی شده اند که طول آن‌ها از یک تا ۳۰ میلیمتر محاسبه می‌شود و وزن آن‌ها در بیشترین حالت ممکن به ۳۰ میلی گرم می‌رسد.

برچسب ها :
مورچه
خواندنی‌ها
ارسال نظر
علم و کیهان