کد خبر: ۳۹۸
21 اسفند 1402
19:03

فیلی صاحبش را از وسط نصف کرد!

فیلی صاحبش را از وسط نصف کرد!
پلیس می‌گوید حیوان چندبار با عاج خود به سوپاچای ونگفاید ۳۲ ساله حمله برد و بعد او را دو نیم کرد

راز بقا: فیلی در یک مزرعه کائوچو (لاستیک طبیعی) پرورش‌دهنده خود را به دو نیم کرد- و پلیس می‌گوید گرما باعث شد «به جنون برسد».

به گزارش راز بقا؛ تصور افسران این است که این فیل از اینکه صاحبش او را وادار کرد در هوای گرم چوب کائوچو حمل کند، از او عصبانی شد. این مزرعه در استان فانگ انگا در جنوب تایلند واقع است.

یک فیل نر ۲۰ ساله به نام پوم‌پام صاحبش- معروف به ماهوت- را کشت. به گفته افسران، این فیل چندبار با عاجش به سوپاچای ونگفاید ۳۲ ساله، حمله برد و بعد او را به دو نیم کرد.

به گزارش تایگر، افسران دامداری به محل اعزام شدند و از فاصله ۵۰۰ متری با دارت به فیل آرام‌بخش شلیک کردند تا نیرو‌های امداد بتوانند جسد سوپاچای را بیرون بیاورند.

آن‌ها گفتند که احتمالا هوای گرم فیل را دیوانه کرده و در پی آن، به ونگفاید، پسر بخشدار سابق منطقه فرعی خوک چارون حمله برده و او را از پا درآورده است.


+ بیشتر بخوانید: ۱۰ نکته جالب درباره فیل‌ها که شما را شگفت‌زده می‌کند؛ از عزاداری طولانی تا مادرسالاری!


ماه گذشته، در شهرستان ناخون سی تامارات، فیلی با عاج‌هایش ماهوت خود را کشت و برای مراقبت از جسد، ساعت‌ها کنارش ایستاد.

مردم محلی به پلیس گفتند احتمال دارد فیل به دلیل کارش دچار استرس شده باشد.

فیل‌ها به طبع ملایمشان معروف‌اند، اما وقتی حس می‌کنند تحت آزار، آسیب یا تهدید قرار گرفته‌اند، پرخاشگر می‌شوند.

نیکی راست، دانشمند جامعه‌شناسی محیط زیست متخصص در درگیری میان انسان و حیات وحش، به نیوزویک گفت که ادعای پلیس را رد می‌کند و گفت که فیل‌ها وقتی گرمشان می‌شود، پرخاشگر نمی‌شوند.

با این حال تغییرات اقلیمی به فشار‌هایی مثل کاهش عرضه آب و غذا منجر می‌شود که افزایش درگیری بین فیل‌ها در طبیعت را در پی دارد.

برچسب ها :
فیل
خواندنی‌ها
ارسال نظر
علم و کیهان