کد خبر: ۴۲۵
23 اسفند 1402
14:52

مرگ عجیب و تکان‌دهنده این کودک در ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد دانشمندان را شوکه کرد!

مرگ عجیب و تکان‌دهنده این کودک در ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد دانشمندان را شوکه کرد!
یک نمونه مو از یک سر غنیمت باستانی که در پرو دفن شده بود نشان می‌دهد که قربانی قبل از مرگ یک گیاه روانگردان مصرف کرده است.

راز بقا؛ یک نمونه مو از یک سر غنیمت باستانی که در پرو دفن شده بود نشان می‌دهد که قربانی قبل از مرگ یک گیاه روانگردان مصرف کرده است.

هزاران سال پیش، یک کودک در پرو به عنوان بخشی از یک آیین باستانی قربانی شد، سر او از گردن جدا شد و به نوعی غنائم تبدیل شد. تجزیه و تحلیل جدیدی از یک مو کنده شده از جمجمه مومیایی نشان می‌دهد که کودک قبل از اعدام، به عنوان بخشی از مراسم، یک کاکتوس روانگردان مصرف کرده است.

سر حفظ شده کودک یکی از ۲۲ بقایای انسانی مرتبط با جامعه باستانی نازکا بود که در یک مطالعه جدید مورد بررسی قرار گرفت. همه این افراد در دوران ماقبل اسپانیایی (۳۵۰۰ قبل از میلاد تا ۴۷۶ پس از میلاد) زندگی می‌کردند و در نزدیکی سواحل جنوبی پرو دفن شدند، جایی که در طول پروژه نازکا، یک برنامه باستان شناسی طولانی مدت که در سال ۱۹۸۲ آغاز شد، حفاری شدند.

مرگ عجیب و تکان‌دهنده این کودک در ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد دانشمندان را شوکه کرد!

آن‌ها در مورد جنسیت و سن کودک قربانی در هنگام مرگ اطلاعاتی منتشر نکرده‌اند، اما گزارش داده‌اند که کودک کاکتوس سان پدرو (Echinopsis pachanoi) را بلعیده است، گیاهی خاردار که به دلیل "خواص توهم زایی قوی" مصرف می‌شود و توسط تمدن‌های بومی قاره آمریکا در طب سنتی استفاده می‌شود.

برای این مطالعه نمونه‌هایی از مو‌های فردی را از چهار سر جایزه جمع‌آوری کردند که سه تای آن متعلق به بزرگسالان بود. بررسی‌های سم شناسی نشان داد که بسیاری از متوفیان قبل از مرگ خود نوعی گیاه روانگردان یا محرک مصرف کرده بودند.

این اقلام بلعیده شده شامل برگ‌های کوکا، که به عنوان منبع ماده روانگردان کوکائین شناخته می‌شود، و همچنین کاکتوس سن پدرو، که حاوی مسکالین، یک داروی روانگردان است، بود. محققان همچنین ردپای Banisteriopsis caapi، ترکیب اصلی در ayahuasca، یک نوشیدنی توهم زا که حاوی هارمین و هارمالین (دو ترکیب مورد استفاده در دارو‌های ضد افسردگی مدرن) است، شناسایی کردند.

تاریخ مصرف مواد مخدر از ۱۰۰ سال قبل از میلاد مسیح است.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر
علم و کیهان