کد خبر: ۱۱۴۵
02 خرداد 1403
13:52

عجایب جنسی حیوانات؛ از اردک هوسران تا مار دوجنسه‌ای که دو آلت دارد!

عجایب جنسی حیوانات؛ از اردک هوسران تا مار دوجنسه‌ای که دو آلت دارد!
هنگامیکه مار جورابی پهلو قرمز ماده از خواب زمستانی بیدار می‌شود، فرومونی از خود آزاد می‌کند که صد‌ها مار نر در آن حوالی را جذب میکند تا به سمتش رفته و یک کلاف جفت‌گیری بزرگ به وجود می‌آورند. مانند تعداد زیادی از مارها، مارجورابی نر دو آلت تناسلی در هر طرف بدن خود دارد که همی پنیس گفته میشود.

راز بقا: سکس یا رابطه جنسی در میان حیوانات با انسان‌ها در کنار شباهت‌ها، تفاوت‌های اساسی هم دارد اما آیا تحریک جنسی، احساس لذت در طول سکس و ارگاسم، وجه مشترک حیوانات و انسان‌ها است؟ با هم گوشه‌ای از عجایب جنسی حیوانات را بررسی می‌کنیم.

موش خرما یا راسوی اهلی Ferret

موش خرما

موش خرما‌های ماده در صورتی که برای چند ماه رابطه جنسی نداشته باشتد و به ارگاسم نرسند تب میکنند و دمای بدنشان تا حدی بالا می‌رود که منجر به سکته مغزی می‌شود.

عجایب جنسی حیوانات؛ از اردک هوسران تا مار دوجنسه‌ای که دو آلت دارد!

اردک دریاچه آرژانتین

ممکن است اردک دریاچه آرژانتین کوچک باشد، اما دل تان برای آن نسوزد. اردک نر پرندگان پا کوتاه، بلندترین آلت تناسلی را در بین گونه‌های پرنده دنیا دارد. اندازه اردک دریاچه آرژانتین، از سر تا دم، ۴۳ سانتی‌متر است. ممکن است این، اندازه آلت تناسلی پیچ مانند آن در زمان باز شدن باشد. سر آلت تناسلی نرم و مانند قلم مو است که اردک نر از آن برای تمیز کردن اسپرم‌های مانده از جفت قبلی استفاده میکند.

دانشگاه کوین مک کراکن آلاسکا، توضیح می‌دهد که اردک‌ها بی‌بند و بار هستند و ممکن است آلت تناسلی بلند آن‌ها یک تطابق تکاملی برای جذاب‌تر شدن نر‌ها برای ماده‌ها باشد. اردک نر از آلت تناسلی خود برای گرفتن ماده‌ای که از او فرار میکند نیز استفاده میکند.

خرس پاندا‌

از آنجایی که پاندا‌ها سرد مزاج هستند، برای ترغیبشان به جفتگیری در باغ وحش‌ها فیلم پورن پاندا نشان می‌دهند.

لاک پشت‌های غول پیکر گالاپاگوس

لاک پشت‌های غول پیکر گالاپاگوس

برای تعیین اینکه با چه کسی جفت‌گیری شود، لاک پشت‌های غول پیکر گالاپاگوس، روی پاهای‌شان ایستاده و گردن‌شان را می‌کشند. لاک پشت‌های کوتاه‌تر می‌بازند و می‌گذراند بلندتر‌ها و بزرگ‌تر‌ها جفت‌گیری کنند. لاک پشت پیروز با غریدن و بالا و پایین بردن سر، برای جذب ماده تلاش می‌کند. هنگامیکه جفت پیدا کرد، به سرعت به سمت ماده دویده و پا‌های وی را فشار میدهد تا هنگامیکه او پا‌های خودرا بکشد و اینکار را تا بی‌تحرک کردن او انجام میدهد.

سپس با او جفت‌گیری می‌کند. جفت‌گیری میتواند ساعت‌ها طول بکشد، که در طول آن، نر با صدای بلند خرخر می‌کند. بنظر بسیار هیجان زده می‌آید، زیرا مدت زیادی را منتظر رابطه جنسی مانده است. ۴۰ سال طول می‌کشد تا لاک پشت غول پیکر گالاپاگوس به بلوغ جنسی برسد. خوب، برای لاک پشت‌های نر بازنده چه اتفاقی می‌افتد؟ نر‌های ناامید با سنگ‌ها و دیگر نر‌های بازنده نزدیکی می‌کنند.

عجایب جنسی حیوانات؛ از اردک هوسران تا مار دوجنسه‌ای که دو آلت دارد!

گوسفند‌ها

بعد از خفاش‌ها، گوسفندها بالاترین نرخ همجنس گرایی را دارند، آن‌ها به رابطه جنسی اهمیت زیادی می‌دهند واین که شریک جنسیشان نر هست یا ماده برایشان مهم نیست.

خوک‌ها

اوج لذت جنسی خوک‌ها تا ۳۰ دقیقه به درازا میکشد! آن‌ها پتانسیل زیادی در باروری دارند. خوک‌های وحشی در هر دوره‌ی بارداری بین ۳ تا ۸ بچه خوک به دنیا می‌آورند.

حلزون

حلزون‌ها

دستگاه تناسلی حلزون روی گردنش قرار دارد، دقیقا پشت ساقه چشم‌ها. حلزون‌ها دو جنسه هستند! آن‌ها در هنگام سکس هم دیگر را به طور همزمان باردار می‌کنند؛ و بعد از سکس آلت یکدیگر را میخورند تا نتوانند دیگر رابطه برقرار کنند.

موش خرطوم دار

موش خرطوم دار

موش خرطوم دار ماده هم مثل انسان پریود می‌شود و در این دوره به شدت تحریک پذیر هستند و مدام سکس میکنند.

پشه‌ها

مدال سریع‌ترین جفتگیری را باید تقدیم به پشه‌ها کرد، آن‌ها در عرض ۱۵ ثانیه و در حال پرواز جفتگیری می‌کنند. آن‌ها مکان پشه‌های ماده را با توجه به صدای بال‌های آن‌ها تشخیص می‌دهند که حدود ۲۵۰-۵۰۰ بار در دقیقه ضربه می‌زند. پشه‌ی نر روی پشه‌ی ماده قرار می‌گیرد و اسپرم را به پشه‌ی ماده منتقل می‌کند و این گونه چرخه‌ی زندگی حشرات تداوم پیدا می‌کند.

عجایب جنسی حیوانات؛ از اردک هوسران تا مار دوجنسه‌ای که دو آلت دارد!

شامپانزه‌ها

برخی پژوهش‌های علمی نشان داده که احساس رضایت از سکس ممکن است در شامپانزه‌های ماده هم وجود داشته باشد. آن‌ها در جریان سکس صدا‌های خاصی تولید می‌کنند، اما سباستین بالدوف می‌گوید «ممکن است تولید این صدا برای تامین نیازی دیگر یا حتی نوعی درخواست از طرف مقابل برای تولید اسپرم بیشتر باشد؛ درباره این موضوع با قاطعیت نمی‌توان نظری ارائه کرد.»

عجایب جنسی حیوانات؛ از اردک هوسران تا مار دوجنسه‌ای که دو آلت دارد!

مار جورابی پهلو قرمز، جفت‌گیری مقعدی

جفت‌گیری مقعدی مار‌های جورابی پهلو قرمز، یک جاذبه گردشگری در مانیتوبا در کاناداست. زیرا هنگامیکه مار جورابی پهلو قرمز ماده از خواب زمستانی بیدار می‌شود، فرومونی از خود آزاد می‌کند که صد‌ها مار نر در آن حوالی را جذب میکند تا به سمتش رفته و یک کلاف جفت‌گیری بزرگ به وجود می‌آورند. مانند تعداد زیادی از مارها، مارجورابی نر دو آلت تناسلی در هر طرف بدن خود دارد که همی پنیس گفته میشود.

مار نر، سعی در استفاده از آلت تناسلی که بهتری وضعیت را دارد می‌کند تا با مار ماده در مرکز کلاف جفت‌گیری، جفت‌گیری کند. دو واقعیت بالا، خیلی عجیب نیستند، اما این واقعیت بسیار عجیب است که یک مار دو جنسه وجود دارد که فورمون‌هایی مانند فورمون‌های ماده آزاد میکند «و صد‌ها مار نر دیگر را برای جفت‌گیری فریب می‌دهد». چرا؟ دانشمندان فکر می‌کنند که اینکار، به مار دو جنسه گرما و محافظت می‌دهد.

خواندنی‌ها
ارسال نظر
علم و کیهان