کد خبر: ۹۹۹
21 ارديبهشت 1403
21:43

تصاویر باورنکردنی از تنها قبیله آدمخوار جهان؛ مراسم کشتن و خوردن انسان‌های غریبه!

تصاویر باورنکردنی از تنها قبیله آدمخوار جهان؛ مراسم کشتن و خوردن انسان‌های غریبه!
باورتان می‌شود که قبیله آدمخوار‌ها هنوز هم وجود داشته باشد، قبایلی که درمانش هنوز با شکار انسان‌های دیگر روزگار می‌گذرانند، آدم‌هایی که هنوز نمی‌دانند در چه قرنی زندگی می‌کنند و دنیا چقدر تغییر کرده است. اگر باورتان نمی‌شود بد نیست که بدانیدن مردمان قبیله «کرووای» که در نقاط دور از دسترس جنگل‌های پاپوآ در اندونزی زندگی می‌کنند، هنوز هم مانند انسان‌های اولیه، آدمخوار هستند.

راز بقا: قبیله کرووای (Korowai) که به نام «کولوفو» نیز شناخته می‌شود، متشکل از حدودا ۳۰۰۰ نفر است که در جنوب شرق پاپوآ در گینه نو اندونزی زندگی می‌کنند. افراد این قبیله در منطقه‌ای زندگی می‌کنند که در سراسر تاریخ کمتر انسانی به آنجا رفت و آمد کرده است و به همین دلیل آن‌ها تا سال ۱۹۷۰ از اینکه در نزدیکی آن‌ها شهر‌هایی وجود دارند که در آن‌ها نیز انسان‌هایی ساکن هستند، خبری نداشتند.

به گزارش راز بقا؛ با شرایط خاص این منطقه، می‌توان گفت که محل زندگی این قبیله قلمروی مجزا از دنیای امروز است، آن‌ها ماهرترین شکارچیان تاریخ هستندکه کمتر انسان یا حیوانی توانسته است از دستشان جان سالم به در ببرد.

آن‌ها در ماهیگیری نیز تبحر خاصی دارند. ادعا می‌شود که کرووای تنها قبیله آدمخوار بازمانده از قرون گذشته است که مردمانش همچنان به رسم پیشنیان خود به زندگی ادامه می‌دهند، آن‌ها هنوز هم در جنگ‌ها و برای دفاع از خود از تیر و کمان استفاده می‌کنند. در حالی که حتی در شهر‌های نزدیک به محل زندگی این قبیله، از سال ۱۹۶۴ تا به حال دیگر از تیر و کمان، تنها به عنوان یک وسیله ورزشی استفاده شده است.

قبیله آدمخوار

اولین آشنایی با دنیای خارج

اولین ارتباط مردمان این قبیله با انسان‌هایی غیر از اعضای قبیله خودشان، در اوایل سال‌های ۱۹۷۰ صورت گرفت.یک محقق هلندی به نام «جوانز ولدویزن» که به جنگل‌های ناشناخته سفر می‌کرد تا با قبایلی که هنوز مانند انسان‌های اولیه زندگی می‌کنند، ملاقات کند به محل زندگی اعضای این قبیله رفت و از آن زمان به بعد، مردمان این قبیله کمابیش از دنیایی غیر از دنیای خود مطلع شدند.

در سال ۲۰۰۶ زمانی که خبرنگاران برنامه ۶۰ دقیقه، برای تهیه گزارش از این قبیله آدمخوار به این منطقه رفته بودند، ادعا کردند که با چشم خود آدمخوار بودن آن‌ها را دیده اند.

نحوه زندگی افراد قبیله کرووای به طور کلی عجیب و غیرعادی است، خانه‌های آن‌ها بر فراز درختان در ارتفاعی حدودا ۳۰ تا ۳۵ متری از سطح زمین قرار دارد، البته طبق تحقیقات صورت گرفته، مشخص شده است که، چون میزان بارندگی در این منطقه بسیار زیاد است و هر لحظه امکان وقوع سیل وجوددارد، آن‌ها خانه‌های خود را بر بالای درختان بنا می‌کنند تا بتوانند از سیل و همچنین گزیدگی حشرات کشنده و حمله قبایل دیگر در امان بمانند.

البته خانه‌های امروزی آن‌ها در ارتفاع کمتر و در حدود ۸ تا ۱۲ متر بالاتر از سطح زمین ساخته می‌شوند. این خانه‌ها آنقدر مقاوم ساخته می‌شوند که گنجایش و تحمل وزن بیشتر از ۱۲ نفر را هم دارند، زیرا افراد این قبیله بیشتر خانواده‌های پرجمعیت هستند.

آن‌ها بیشتر اوقات، تنه درختان را تراشیده و از آن‌ها به عنوان پلکان استفاده می‌کنند. این خانه‌ها برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ و توسط یکی از خبرنگاران بی بی سی کشف شد، اما آن‌ها از طریق هوایی از این منطقه فیلمبرداری کرده و هرگز جرأت نکردهاند به این منطقه نزدیک شوند. آدمخواری تا اوایل قرن ۱۹ به طور کلی از بین رفته و حالا کرووای تنها قبیله در دنیاست که هنوز هم آدمخوار هستند. آن‌ها اعتقاد زیادی به شیاطین و ارواح دارند، به همین خاطر اگر خانواده‌ای توسط خانواده‌ای دیگر ازار ببیند، می‌توانند طبق آداب و رسوم قبیله، افراد خانواده مهاجم را کشته و حتی آن‌ها را بخورند.

تصاویر باورنکردنی از تنها قبیله آدمخوار جهان؛ مراسم کشتن و خوردن انسان‌های غریبه!

جادوگران قبیله به کسانی که به خاطر کمبود امکانات و سختی زندگی در جنگل، دچار بیماری‌های ناعلاج شده اند، «خاخوا» می‌گویند و افراد قبیله معتقدند که آن‌ها بر اثر جادوی سیاه به این روز افتاده اند و باید کشته شوند، حتی اگر آن افراد از خانواده، دوستان یا بستگانشان باشند.

دلیل اصلی اینکه این افراد خاخوا نامیده می‌شوند، کم خونی بیش از حد افراد قبیله کرووای است. این کم خونی باعث می‌شود که حتی یک بیماری ساده، باعث تغییر رنگ پوست و تغییر چهره آن‌ها شود. این موضوع باعث می‌شود تا افراد قبیله گمان کنند که آن‌ها به خاطر جادو به این صورت درآمده اند. طبق افسانه‌های قبیله، گفته می‌شود که خاخوا‌ها کسانی هستند که وقتی افراد قبیله در خواب هستند، حمله کرده و آن‌ها را می‌کشند.

کشتن بیماران یا همان «خاخوا» ها، آداب و رسوم خاصی دارد و افراد قبیله بر این عقیده اند که برای از بین بردن روح شیطانی، تنها باید به قلب این افراد تیراندازی کرد.

قبیله کرووای حتی از اجساد دشمنانشان نیز نگذشته و جسد افرادی را که در جنگ کشته می‌شوند، به عنوان غذا با خود به خانه هایشان می‌برند.

تنها قبیله آدمخوار جهان

خبرنگار شجاع در میان آدمخوار‌ها

«پل رافائل» خبرنگار پر دل و جرأتی بود که مدتی پیش تصمیم گرفت با آخرین قبیله بازمانده از آدمخوار‌ها ملاقات کند. چندین روز طول کشید تا پل توانست از میان جنگل‌های بارانی پاپوآ بگذرد. آخرین مرحله از سفر او، عبور از رودخانه بود، به همین خاطر قایقی فراهم کرده و با کمک قایقرانی بومی که زمان مردم این قبیله را می‌دانست از رودخانه «اندیرم کابور» نیز گذشت.

راهنمایی که پل را همراهی می‌کرد، «کورنلیس کمبارن» نام داشت که ۱۳ سال پیش به این منطقه سفر کرده بود، اما هرگز تا این مرحله پیشروی نکرده بود، زیرا کیلومتر‌ها آنطرف‌تر افراد قبیله به او حمله کرده و کورنلیس هم ناچار به فرار شده بود.
 
گفته می‌شود افراد قبیله کرووای هرگز هیچ سفیدپوستی را زنده نگذاشته اند، زیرا آن‌ها را پلید دانسته و نامشان را روح شیطان گذاشته اند. پل می‌گوید: «برای من خیلی عجیب بود که پس از گذر از یانیروما، دیگر هیچ کدام از پلیس‌های محلی از ما برگه و مجوز عبور نمی‌خواستند، چون می‌دانستند که ما دیگر برنخواهیم گشت، نزدیکترین پایگاه پلیس، چندین روز با محل زندگی قبیله کرووای فاصله داشت.»

به غیر از آدمخوارها، پل و همراهانش باید مراقب عنکبوت‌های غول پیکر، مار‌های قاتل و حتی میکروب‌های سمی و کشنده هم بودند.

تنها قبیله آدمخوار جهان

فریادی در جنگل

خبرنگار شجاع درباره لحظات مرگبار و وحشتناکی که در جنگل گذرانده است خاطرات زیادی دارد که قصد دارد آن‌ها را منتشر کند. او درباره نخستین ملاقاتش با مردمان قبیله می‌گوید: «در حالی که در جنگل‌های انبوه به جلو می‌رفتیم ناگهان صدای فریاد بسیار بلندی در جنگل پیچید و پس از آن مردی را دیدیم که تیر و کمان خود را به سمت ما نشانه رفته بود. این مرد از ما می‌خواست تا از قایق پیاده شده و او را همراهی کنیم، هیچ راه فراری وجود نداشت و باید از این فرمان اطاعت می‌کردیم، همانطور که همراه مرد بومی به سمت قبیله می‌رفتیم، کورنلیس مدام تکرار می‌کرد ما قصد صدمه زدن به شما را نداریم، ما برای صلح آمده ایم.»

چند لحظه بعد آن‌ها در میان اعضای قبیله بودند که البته با تیر و کمان از آن‌ها استقبال شد. پل می‌گوید همانطور که به ما نزدیک می‌شدند، متوجه شدم که آن‌ها خیلی عصبانی بودند و تیر و کمان هایشان را که خاردار بودند به سمت ما نشانه رفته بودند.

مردی که گردنبند و گوشواره‌هایی از دندان حیوانات و چوب داشت و بایلوم نامیده می‌شد، جلو آمده و از مرد دیگر به نام «کیلی کیلی» خواست تا ما را بکشند، آن‌ها ما را شیطان دانسته و می‌خواستند ما را با تیر و کمان نشانه بگیرند. در آن زمان احساس کردم که خون رد تمام رگ هایم منجمد شده است. مرد بومی که به اصرار من، به عنوان راهنما و قایقران با ما آمده بود با خواهش بسیار توانست آن‌ها را از کشتن ما منصرف کند.»

تصاویر باورنکردنی از تنها قبیله آدمخوار جهان

سلاخی یک خاخوا

افراد قبیله در حالی دست از کشتن مردان غریبه برداشتند که درست در مقابل چشم آن‌ها یکی از کسانی را که خاخوا می‌دانستند، کشتند. آن‌ها قصد داشتند تا خاخوا را بخورند. از نظر آن‌ها تمام قسمت‌های بدن یک انسان به غیر از استخوان هایش قابل خوردن است.

با دیدن این صحنه وحشتناک و تهوع آور، ترس تمام وجود آن‌ها را فرا گرفته بود، اما دیگر هوا آنقدر تاریک شده بود که به هر حال مجبور بودند شب را در کنار این آدمخوار‌ها به صبح برسانند، در آن روز ۸ خاخوا کشته شده بودند. پل نمی‌خواست بخوابد، یعنی نمی‌توانست بخوابد چرا که فکر می‌کرد اعضای قبیله قصد دارند آن‌ها را در خواب بکشند.

او می‌گوید: «تا جایی که می‌توانستم بیدار ماندم، دیگر آنقدر خسته بودم که متوجه نشدم چه زمانی به خواب رفتم. صبح روز بعد با صدای پسربچه‌ای حدودا ۶ ساله به نام «واوا» از خواب بیدار شدم. مادر او بر اثر بیماری از دنیا رفته و پدرش به عنوان یک خاخوا کشته شده بود. او نیز به خاطر بیماری و ضعف بسیار شدید نزدیک بود سرنوشتی شبیه پدرش داشته باشد، اما زنان قبیله مانع این کار شده بودند، اما این محافظت تا زمانی می‌تواند ادامه داشته باشد که او ۱۴ یا ۱۵ ساله شود، چون واوا، خاخوا نامیده شده، به هر حال کشته خواهد شد.»

تصاویر باورنکردنی از تنها قبیله آدمخوار جهان؛ مراسم کشتن و خوردن انسان‌های غریبه!

بایلوم برخلاف میلش، با مرد سفیدپوست ناشناس و راهنمایش بر سر یک سفره نشسته و برای آن‌ها ماهی آماده کرد. پس از آن، غریبه‌ها را با دیگر افراد مهم قبیله، صنایع و وسایل شکار آشنا کرد.

به گفته پل، مردم قبیله هرگز از سیمان و فلز برای ساخت خانه‌های خود استفاده نمی‌کنند چرا که کرووای‌ها اعتقاد دارند این کار باعث از بین رفتن پاکی جنگل و رودخانه خواهد شد. به همین خاطر تمام خانه‌های خود را با چوب ساخته و با استفاده از برگ درختان ساگو پوشش می‌دهند.

واحد پول قبیله کرووای خوک‌ها هستند، طبق محاسبه پل هر خوک ۳۵۰ هزار روپیه یعنی یعنی در حدود ۴۰ دلار قیمت دارد که آن‌ها برای معاملات خود به جای پول از خوک‌ها استفاده می‌کنند، زیرا پول هیچ کاربردی در این منطقه ندارد. برای ازدواج نیز مردان کرووای دختر مورد نظر خود را از خانواده اش خریداری کرده و به جای آن چندین خوک به خانواده دختر پرداخت می‌کنند.

تصاویر باورنکردنی از تنها قبیله آدمخوار جهان

دو روز در قبیله آدمخوار‌ها

آن‌ها دو روز را در کنار آدمخوار‌ها گذراندند، اما دیگر زمان رفتن فرا رسیده بود. پل تنها خبرنگاری بود که موفق شد تا این حد به افراد قبیله کرووای نزدیک شده و از دست آن‌ها جان سالم به در ببرد.

او توانست گزارش کاملی از زندگی افراد این قبیله تهیه کند که شبکه‌های بسیاری برای خرید آن درخواست داده اند.

پل می‌گوید: «با اینکه از همان ابتدا، سفر خود را با وحشت زیادی آغاز کردم، ولی سرانجام خاطره‌ای خوش برای من باقی ماند. شاید هم شانس با من یار بود که توانستم به سلامت به خانه بازگردم و توسط این قبیله خورده نشدم.»

در سال ۱۹۶۱ مایکل راکفلر، پسر نلسون راکفلر که برای جمع آوری اطلاعات از زندگی بومی قبایل مختلف راهی این منطقه شده بود، برای همیشه ناپدید شد. حتی جسد او هرگز یافت نشد. گفته می‌شود مایکل نیز به دست افراد همین قبیله کشته و خورده شده است.

برچسب ها :
انسان انسان اولیه
ارسال نظر
نظرات بینندگان
عمار .
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۲
1
0
به نام خداوند جان و خرد : کشورهای متمدن پیشرفته باید به این مناطق قبیله های آدمخوار ورود کنند و آنان را با قوانین متمدنانه ه پیشرفته و دین مذاهب الهی آشنایان کنند و معتادان به آدمخورشان را اعدام کنند تا ریشه آدم خواری و عقب ماندگی از تمدن‌های جدید انسانی از روی کره زمین برچیده شود . والسلام و صلوات التماس دعا .
علم و کیهان